Pardubický kraj pomůže i záplavami postiženému Ústecku

Podobně jako kraji Jihočeskému pomůže Pardubický kraj i Ústecku. Radní Pardubického kraje uvolnili 15.8.2002 na svém jednání částku 1 milion Kč na humanitární pomoc povodněmi postiženým oblastem. Za prvních 500 000,- Kč již byly nakoupeny desinfekční, čistící a hygienické potřeby pro Jihočeský kraj, zbývajících cca 500 000,- Kč poputuje do kraje Ústeckého.
"Stejně jako v prvním případě bude za peníze nakoupeno 56 "balíčků". Každý z nich je určen pro jednu obytnou jednotku a obsahuje vše potřebné od sanace zdí přes čistící prostředky až po mýdla či krémy na ruce. Balení jsou nově doplněna i igelitovými pytli na nepotřebné či poničené věci. Vše je samozřejmě opatřeno zjednodušeným návodem k použití", uvedl krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Petr Šilar.
Balíčky opět dodává firma Elfo provozovna Pardubice, která také zajišťuje přepravní kamion.
"Zásilka bude doručena do Centrálního humanitárního skladu Ústeckého kraje v Liboucheci. Odtud jednotlivé balíčky poputují do nejvíce postižených obcí", uvedl tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje Aleš Boňatovský.
Kamion by měl na sever Čech odjet ve čtvrtek 22. srpna 2002 v 16,30 hodin z ulice Kosmonautů 324 v Pardubicích - Polabinách (u centra Suzuki). Doprovázen bude radním Petrem Šilarem a tajemníkem Bezpečnostní rady Pardubického kraje Alešem Boňatovským.

Tisková mluvčí KrÚ Pardubice