Červen v Železnohorském regionu

Pomalu ale jistě se blíží prázdninové měsíce a spolu s nimi i červnová tradiční akce Železnohorského regionu, která se vždy koná na místě patřícím mezi „TOP 10 regionu Železné hory“. Než přejdeme k bližšímu představení, ještě Vás budeme chvilku napínat, i když už zajisté tušíte, o co se jedná. Rádi bychom Vám připomněli, že komplexní výčet – program – na měsíc červen je zveřejněn na webových stránkách MAS Železnohorský region.
Výlet nejen s dětmi na Tradice Želenohorského regionu
Když tradiční akce, tak „Tradice Železnohorského regionu“. Příznačný vystihující a všeříkající název. Dne 18. 6. 2016 od 14:00 se koná již 10. ročník, tradičně také pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. A místo konání? Také již zřejmé – Svinčany, v přírodním areálu rozhledny Barborky.
Program bude jako vždy lákavý, ve kterém si najdou „to své“ děti i dospělí. Vystoupí pěvecký sbor Rošťák, Ohniváček, Plamen, taneční orchestr Buď fit.
Kdo si bude chtít zavzpomínat či oživit časy našich prababiček a pradědů a jejich „řemeslný um“, ten si bude moci vyzkoušet zpracování tradičních materiálů formou rukodělných dílen - pedig, dřevo, keramika, kov, šperky, výroba svíček, kovotepectví, drátování, ukázka řezby z lipového dřeva, řezání motorovu pilou.
Obdivovat skoky malých chlupatých zvířátek budete moci díky vystoupení Králičí hop Svinčany.
Boje sekerami, meči, kordy, šavlemi, dýkami a holemi předvede Skupina historických pokusů a omylů Fext – lukostřelba a šermířské vystoupení vás jistě ohromí. Tato skupina Fext představuje pohybové divadlo, ze kterého „dýchá“ šermířské umění, duch pantomimy i sláva komedie. Na programu budou dále soutěže pro děti, projížďky koňským kočárem, zapálení Svatojánského ohně, živá hudba a ohňostroj. Mezi hlavní účinkující patří: ZUŠ Přelouč, Ing. Eva Mašínová - keramička, Lukáš Kučera - kovář, Mgr. Vlasta Jozífová - pedig, Mgr. Jana Beránková - drát a sklo, Olga Široká - vyřezávání z lipového dřeva, Vojtěch Váňa - košíkářství, Václav Vodra - dřevořezbář motorovou pilou. Moderuje Martin Veselý.
Užijte si „Tradice Železnohorského regionu“ a celý předprázdninový červnový měsíc naplněný sluníčkem a těšením se na nové zážitky, které prožijeme o našich dovolených.